بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

اطلاعیه شماره ٣، اول مه

 

 

جمهوری اسلامی به تظاهرات بزرگ مردم تهران

حمله کرد و دهها نفر را دستگیر کرد

 

 

در ساعت ٥ عصر امروز طبق فراخوان قبلی بیش از ١٥٠٠ نفر در پارک لاله تهران گرد آمدند تا اول مه را گرامی بدارند و علیه این شرایط غیرانسانی اعتراض کنند. در حالیکه هنوز دسته دسته مردم بطرف پارک لاله میرفتند، جمهوری اسلامی از ترس گسترش تجمع مردم تهران، جبونانه و با گاز اشک آور و ضرب و شتم به صف مردم حمله کرد و دهها نفر را دستگیر کرد.

 

تعدادی از فعالین کارگری از جمله تعدادی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران و کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های آزادی کارگری و کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری جزو دستگیر شدگان هستند. تا این لحظه اسامی فاطمه شاه نظری، بهروز خباز، جعفر عظيم زاده، سعيد يوزی، مريم محسنی، عليرضا خانی، مهدی فراهی شانديز، شاپور احسانی راد و فائق کیخسروی که در تظاهرات امروز دستگیر شده اند به ما گزارش شده است.

 

حزب کمونیست کارگری یورش رژیم اسلامی به مراسم اول مه تهران را شدیدا محکوم میکند و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه دستگیر شدگان میباشد. حزب به شرکت کنندگان و سازمان دهندگان این مراسم عمیقا درود میفرستد و دست تک تک آنها را میفشارد. حزب از همه مردم در تهران و در سراسر کشور میخواهد برای آزادی دستگیر شدگان اول مه با تمام قوا به میدان بیایند و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

 

مرگ بر جمهوری اسلامی

گرامی باید اول مه روز جهانی کارگر

زنده باد جمهوری سوسیالیستی

 

حزب کمونیست کارگری ایران

١ مه ٢٠٠٩، ١١ اردیببهشت ١٣٨٨


بازگشت به صفحه اول