بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

اطلاعیه شماره ٥، اول مه

 

 

کارگران قصر شیرین با سرکوبگران درگیر شدند

کارگران خشمگین اراک به طرف فرمانداری سنگ پرتاب کردند

 

بنا بر اخبار منتشره در سایت آژانس ایران خبر، بیش از ١٥٠٠ نفر از کارگران قصر شيرين، صبح امروز ١١ ارديبهشت از ساعت ده صبح دست به تظاهرات زدند. تظاهر كنندگان پلاكاردهائی تحت عنوان كارگر حقش راميخواهد، صدقه از دولت نميخواهد و انتخابات فرمايشي تحريم است، تحريم است با نيروهاي سركوب رژیم كه برای ممانعت از برگزاری اين تظاهرات گسيل شده بودند درگير شدند.


بنا بر اين گزارش دراين درگيری نيروهای سرکوب حکومت به ضرب و شتم كارگران معترض پرداخته و حدود ده تن از كارگران را دستگير كردند .

 

طبق گزارش دیگری از همین منبع در اراک نیز روز ده اردیبهشت، حدود ٥٠٠ نفر از کارگران شرکت های صنایع آذرآب و واگن پارس و چند شرکت دیگر از ساعت ٧ و نیم صبح در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند و اقدام به پرتاب سنگ به ساختمان فرمانداری کردند که با دخالت نیروهای پلیس و امنیتی مواجه شدند و یک ربع بعد متفرق شدند.

 

حزب کمونیست کارگری حمله به مراسم کارگران در قصر شیرین را شدیدا محکوم میکند و خواهان آزادی فوری دستگیر شدگان است. حزب از همه مردم در قصر شیرین و کرمانشاه و در سراسر کشور میخواهد برای آزادی دستگیر شدگان اول مه قصر شیرین با تمام قوا به میدان بیایند و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

مرگ بر جمهوری اسلامی

گرامی باید اول مه روز جهانی کارگر

زنده باد جمهوری سوسیالیستی

 

حزب کمونیست کارگری ایران

١ مه ٢٠٠٩، ١١ اردیببهشت ١٣٨٨


بازگشت به صفحه اول