بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

 

   کمپین زنان علیه تجاوز و شکنجه در زندانهای جمهوری اسلامی!

 

بنا به گزارشاتی که تا هم اکنون از زندانهای جمهوری اسلامی منتشر شده است، تظاهر کنندگان دستگیر شده در خیزش حق طلبانه اخیر بویژه در زندان کهریزک مورد تجاوزات گروهی واقع شده،  و جانيان و زندانبانان آنها را تحت بدترین شکنجه های قرون وسطایی قرار داده اند. بسیاری از دستگيرشدگان ، خواه زن یا مرد در اتاقهای تجاوز، در اثر تجاوزات مکرر و گروهی، به خاطر پارگی رحم و یا رکتوم و خونریزی روده جان خود را از دست داده و یا در درون و بیرون زندان با آثار خشونت و جراحات جسمی و روحی ناشی از این عمل وحشیانه دست و پنجه نرم میکنند. ما میدانیم که شکنجه و تجاوز به زندانیان، محدود به کهریزک و وقایع اخیر نیست. اعدام و کشتار زندانیان، تجاوز کردن و شکنجه کردن در زندانها و بیدادگاههای رژیم اسلامی عمری به قدمت تاریخ این حکومت دارد.

جمهوری اسلامی اکنون از ترس مواجهه با مردم ایران و افکار عمومی مردم در کشورهای غربی تجاوزات صورت گرفته در زندانهایش را انکار میکند. پخش اخبار تجاوز و شكنجه دستگيرشدگان اخير در ايران و در دنيا موجي از نفرت و انزجار عليه حكومت اسلامي را دامن زده است. افشا و مبارزه عليه تجاوز و شكنجه  در زندانها یک وظیفه مهم جنبش آزادیخواهانه مردم ایران در این مبارزه است.

در نظام جمهوری اسلامی تا بحال زنان زیادی در زندانها مورد تجاوز قرار گرفته و سپس  به قتل رسیده اند و آنها كه جان سالم به در برده اند٬ اکنون با شدیدترین لطمات روحی و جسمی ناشي از تجاوز و شكنجه٬ دست و پنجه نرم ميكنند. زهرا کاظمی، زهرا بنی یعقوب، آذر آل کنعان، رویا طلوعی و... از جمله این افراد میباشند. رژیم جمهوری اسلامی اما جوانان و نوجوانان پسر را نیز در زندانها مورد تجاوز قرار داده است. دانشجویانی که به جرم تظاهرات دستگیر شدند، یا بصورت فردی در زندان مورد تجاوز قرار گرفته و یا توسط  اشیائی مانند بطری به آنها خشونت جنسی وارد شده است.

 

ما میخواهیم عليه اين جنايات اعلام جرم كنيم. ما بايد با اعتراضات گسترده٬ جلوي اين فجايع را بگيريم. بايد در اوضاع انقلابي امروز كاري كرد که همه قربانیان این شکنجه های قرون وسطایی با ادعانامه های خود، این جنایات را افشاء کنند. ما پرونده و داستان این جنایت هولناک را در سطح وسیع بين المللي علنی  كرده و همه این پرونده ها را به سازمانها و نهادها، مراجع حقوقی و کمیته های بین المللی علیه شکنجه می کشانیم. ما نمیگذاریم که در ایران همانند یوگسلاوی یا ویتنام، بنگلادش یا ژاپن افشای این جنایت شامل مرور زمان شده و یا سخن گفتن از آنها تابو باشد. در خواستهای فوری کمپین ما از این قرار است:

 

1. ما خواهان محکومیت تجاوز و شکنجه توسط رژیم جمهوری اسلامی به عنوان جنایت علیه بشریت هستیم.

2. ما خواهان محاکمه عاملین و آمرین تجاوز و شکنجه و اعمال خشونت و قتل در زندانهای جمهوری اسلامی در وقایع اخیر و همچنین در سی سال عمر این حکومت هستیم.

3. ما خواهان معرفی تمامی شکنجه گران، بازجویان و تجاوزگران در زندانهای جمهوری اسلامی هستیم.

4. ما خواهان آزادی همه زندانیان سیاسی و بسته شدن در همه زندانها، بازداشتگاههای علنی و مخفی هستیم.

5. ما خواهان معالجه و مداوای همه زندانیان مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفته و ایجاد بهترین شرایط و امکانات رفاهی و درمانی برای ترمیم آثار خشونت جسمی و روحی این عزیزان هستیم.

6. ما خواهان لغو اعدام، سنگسار و الغای قانون اساسی جمهوری اسلامی و مجازاتهای مندرج در آن هستیم.

7. ما خواهان به رسمیت شناختن حق حیات و مصونیت جسمی و روحی فرد از هر نوع تعرضی هستیم.

8. ما خواهان آنچنان قوانین جزایی در کشور هستیم که تعدی و تجاوز به جسم و روح انسانها، خشونت علیه کودکان، علیه زنان و علیه آحاد مردم، جزو جرائمی محسوب شوند که بسیار سنگینتر از قیاس با تعدی به حقوق ملکی و اموال، مورد پیگرد و مجازات قرار میگیرند.

 

به کمپین ما بپیوندید. این کمپین متعلق به همه آزادیخواهان صرفنظر از مرزها و تبعیضات تحمیلی جنسی است. به ما برای افشای جنایات اخیر و پیگیری آنها کمک کنید. در اطلاعیه های بعدی برپایی فوری تظاهراتها، همایشها و اقدامات کمپین را با تاریخ و محل آنها به اطلاع عموم مردم میرسانیم.

 

15 اوت 2009 برابر با 24 مرداد 88

 

تلفن تماس: 004917680027094

آدرس ایمیل: Czanan88@googlemail.com

 

مینا احدی، مرسده قائدی، مهرنوش موسوی، مریم نمازی، شهناز مرتب، فریده آرمان، مهین علیپور، افسانه وحدت، نازنین برومند، نینا تابان، مهین درویش روحانی، مریم صادقی، پوران عظیمی، رویا بحرینی، آذر موسوی، فریبا کریمی، فریده کریمی، خانم کریم زاده، شهلا خباز زاده، پروین معاذی، فهیمه قطبی، سهیلا کیانی، شمسی ذاکری، کلثوم خوشبخت، زری اصلی، پروین سلیمی، فرزانه درخشان، فرنازقبادی، فریبا ابولحسینی، حوا بذرافکن، گلناز شهریاری، سیما آرام، نسرین عبدی، میترا کامدین، سیما بهاری، گیتی آقاجانی، آزاده آقاجانی، پریسا سلیمی، مرجان واعظ ، آذر پویا، رکسانا بحرینی، فرنگیس شادروان، فرزانه شادروان، منیژه اتمامی، اندیشه علیشاهی، سهیلا خسروی، آنیتا فرزانه، داریوش و حنا افشار، مهران محبوبی، محمد موسوی،فريبا داوود پور، نجيبه فاتحي، ستار محمدی، صبری امیر حسینی، فاطمه کلوانى


بازگشت به صفحه اول