بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

٢١ نوامبر روزی علیه قوانین شریعه،

در دفاع از سکولاریسم و حقوق جهانشمول

 

به مناسبت روز جهانی کودک و روز جهانی لغو خشونت بر علیه زنان، کمپین "قانون برابر برای همه" تظاهراتی در روز شنبه  ٢١ نوامبر سازمان داده است که از ساعت ١٢ تا ٢ بعدازظهر در هاید پارک لندن و همزمان در ١٩ کشور دیگر برگزار می شود. هدف از برگزاری این تظاهرات مقابله با قوانین مذهبی در انگلستان و همه جای دیگر، اعلام همبستگی با مردمی که تحت قوانین شریعه زندگی میکنند و علیه آن ایستاده اند و نیز در دفاع از سکولاریسم و حقوق جهانشمول است. همزمان با لندن در کشورهای استرالیا، کانادا، مکزیک، دانمارک، سوئد، فرانسه، آلمان، سویس، بلژیک، نروژ، نیجریه، کنیا، عراق، اسرائیل، صربستان، لهستان، مونتنگرو، اطریش و مجارستان اقداماتی در همبستگی و در دفاع از این حرکت و اهداف آن صورت می گیرد.

 

سخنرانان این مراسم عبارتند از:  اسد عباس از شورای اکس مسلمهای انگلستان، ای کی 47 شاعر، یاسمین آتشین از کمپین قانون برابر برای همه، فری بی موزیسین، روی براون از اتحادیه بین المللی اومانیستها، اسماعیل ایناشی سکولاریست، دیوید فیشرخواننده و ترانه سرا، ای سی گریلین فیلسوف، راحیله گوپتا از طرف سازمان زنان بر علیه فندامنتالیسم، جوان هاری ژورنالیست، لیلیت شاعر، هوزان محمود از طرف سازمان آزادی زن در عراق، کریس مک کرلی وکیل، مریم نمازی کمپینر، رونی میا وکیل، تسلیمه نسرین نویسنده، پراگنا پاتل از طرف سازمان خواهران سیاه پوست ساوت هال، نایومی فیلیپس از طرف انجمن اومانیستهای انگلیس، دیوید پالوک از طرف فدراسیون اومانیستهای اروپا، فریبرز پویا از طرف جامعه سکولاریستهای ایران، تری ساندرسون از طرف جامعه سکولاریستهای انگلستان، سلینا آکا شاعر، موریل سلتمن فعال، سهیلا شریفی از طرف "علیه تبعیض- سازمان دفاع از حقوق زن در ایران"، عصام شکری فعال حقوق مدنی در عراق، بهرام سروش از طرف همبستگی با مردم ایران (ایران سولداریتی)، پیتر تاچل فعال حقوق بشر و کیث پورتیوس وود از طرف جامعه سراسری سکولاریستها.

 

در هایدپارک برندگان مسابقه هنری کمپین که افشاگر خصلت تبعیض آمیز قوانین مذهبی و در جهت آزادی و قوانین برابر هستند، نیز معرفی می شوند. داوران مسابقه هنری عبارتند از: ای سی گریلین فیلسوف، دیا خواننده، جوان هاری ژورنالیست و پولی توینبی  ستون نویس

 

مریم نمازی سخنگوی قانون یکسان برای همه گفته است: "دادگاهها و قوانین شریعه زائده  و نماینده جنبش اسلام سیاسی هستند نه آرزو و تمایل "مسلمانها" و یا کسانی که به اسم مسلمان مارک خورده اند. شریعه چیزی است که به مردم همه جا ربط دارد چرا که بر زندگی و حقوق و آزادیهای آنها تاثیرات مخربی دارد.  و به همین دلیل است که فقط جنبشی مانند ما که حقوق انسان را بر همه چیز مقدم میدارد، می تواند نیروی لازم برای متوقف کردن قوانین شریعه را بحرکت  درآورد. ٢١ نوامبر یک قدم مهم دیگر در ساختن یک جنبش عظیم توده ای است که برای متوقف کردن و پایان دادن به قوانین شریعه لازم است." لازم به توضیح است که کمپین قانون یکسان برای همه در ١٠ دسامبر ٢٠٠٨ روز جهانی حقوق بشرآغاز به کار کرد و تاکنون بیش از 20 هزار نفر از جمله تعداد قابل توجهی نهاد و سازمان و شخصیت های شناخته شده مدافع سکولاریسم و حقوق انسان از آن حمایت کرده اند.

 

در این مراسم شرکت کنید و دوستانتان را نیز با خود به این مراسم بیاورید.

 

کمپین یک قانون برای همه

 

زمان: ٢١ نوامبر، ١٢ تا ٢ بعد از ظهر

محل: ضلع شمالی هاید پارک . بین ستان هوپ پلاس گیت و آلبیون گیت (نزدیکترین ایستگاه قطار زیر زمینی ماربل آرچ است)

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مریم نمازی با شماره تلفن: 00447719166731  و یا با ایمیل آدرس onelawforall@gmail.com تماس بگیرید و یا از وب سایت www.onelawforall.org.uk دیدن کنید.


بازگشت به صفحه اول