بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

گزارشی از حرکت و نمایش اعتراضی مخالفین رژیم در پلازای ایرانیان در تورنتو

به مناسبت روز جهانی کودک و روز جهانی لغو خشونت بر علیه زنان و نیز در پاسخ به فراخوان کمپین "قانون برای همه"، اعضا و کادرهای حزب کمونیست کارگری ایران همراه با تعدادی دیگر از آزادیخواهان در تاریخ شنبه 21 نوامبر در یک تجمع اعتراضی که به همین مناسبت برگزار شده بود، در مقابل پلازای ایرانیان در تورنتو شرکت کردند. در این تجمع که با محوریت محکوم کردن قوانین شریعه مذهبی و دخالت هرگونه قانون مذهبی در زندگی انسانها برگزار می شد، اعضا و کادرهای حزب ضمن در دست داشتن عکس ها و پلاکاردهایی، در افشای قوانین شریعه به ایراد سخنرانی و سردادن شعار پرداختند. یدی محمودی، عضو کمیته مرکزی از جمله سخنرانان این مراسم و و مسئول آمریکای شمالی و مسئول آمریکای شمالی حزب کمونیست کارگری اولین سخنران این برنامه بود که ضمن خوشامدگویی به حاضران، مطالبی را در افشای نقش قوانین شریعه و اینکه باید دست این قوانین را از دخالت در زندگی انسانها در همه جای دنیا کوتاه کرد، بیان کرد. او همچنین از جمهوری اسلامی بعنوان نماد و مظهر اعمال این قوانین در ایران نام برد که همواره در تلاش است قوانین ارتجاعی خود را در دنیا هم رواج دهد و ادامه داد که این وضعیت سی سال است ادامه دارد و حزب کمونیست کارگری ایران همواره مشغول مبارزه ای بی امان با این وضعیت بوده است.

هادی وقفی از کادرهای حزب نیز در ضرورت عمق بخشیدن به انقلاب مردم و اینکه حزب ما 30 سال است این انقلاب را نوید می داد، سخن گفته و اضافه کرد که جنبش اعتراضی مردم ایران هر رنگی که داشته باشد، برای سرنگونی جمهوری اسلامی است و رهبری آنهم به هیچ وجه در دست منفعت طلبانی که می خواهند جمهوری اسلامی نوع دیگری را به مردم قالب کنند، نیست.

"مرگ بر جمهوری اسلامی"، "آزادی، برابری حکومت کارگری"، "حکومت اسلامی نمی خوایم نمی خوایم"، "مرگ بر رژیم آپارتاید جنسی" و ... از جمله شعارهایی بود که از سوی حاضران سر داده شد. ضمن آنکه اسلاید شوی زیبایی هم که نشاندهنده جنایات جمهوری اسلامی همراه با سرود ای ایران فریدون فرهی بود، در همین محل برای حاضران نمایش داده شد که توجه عابران زیادی را بخود جلب کرد.

برگزاری این تجمع اعتراضی در حالی بود که پیشتر "مریم نمازی" روز 21 نوامبر را یک قدم مهم دیگر در ساختن یک جنبش عظیم توده ای دانسته بود که برای متوقف کردن و پایان دادن به قوانین شریعه لازم است. آری، فقط جنبشی مانند ما که حقوق انسان را بر همه چیز مقدم میدارد، می تواند نیروی لازم برای متوقف کردن قوانین شریعه را بحرکت درآورد.

آزادی، برابری، حکومت کارگری

مرگ بر جمهوری اسلامی

زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب کمونیست کارگری ایران ــ واحد شرق کانادا


بازگشت به صفحه اول