بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

گزارش تظاهرات بمناسبت روز بین المللی علیه خشونت به زنان - استکهلم

 

بمناسبت  روز جهانی علیه خشونت به زنان در شهر استکهلم و در میدان "مینت توریت" این شهر تظاهراتی توسط کمپین "دفاع از حقوق  زنان در ایران" واحد استکهلم و سازمان "علیه تبعیض" در روز  چهارشنبه  25 نوامبر برگزار شد .

بمناسبت همین روز از هفته ها قبل "مهین علیپور" دبیرسازمان "علیه تبعیض" با تماس با رسانه های متعدد فارسی زبان شهر استکهلم سعی در تشریح وضعیت غیر قابل تصویر و اسفناک زنان زیر سلطه 30 سال آپارتاید جنسی  و جلب حمایت مردم برای رسیدن به هدف این مبارزات یعنی آزادی و برابری  نمود .

در رابطه با هدف محکومیت جمهوری اسلامی در دنیا و طرد آن از طرف دولتهای اروپائی تماسهائی هم با کمیسیون اتحادیه اروپا در مجلس گرفته شد و ضمن ارائه  اطلاعاتی   نماینده ای از این کمیسیون برای سخنرانی در  تظاهرات دعوت شد .

در این روز ویدیو کلیپهائی با نمایش سرکوب مردم توسط نیروهای جمهوری اسلامی در ایران و مبارزات مردم بخصوص زنان به نمایش گذاشته شد .

نمایشگاه عکس مبارزات مردم در ایران و بخصوص در ماههای اخیر و سرکوب آنها، بسیار گویا پرده از جنایات جمهوری اسلامی همچنان برداشت .

همگی سخنرانان، مبارزات مردم بخصوص زنان  برای رسیدن به هدف سرنگونی جمهوری اسلامی در ایران را مستحق حمایت بین المللی دانسته و برای استحقاق این امر تلاش همگان را لازم دانستند.

 

صحبتهای 2 نماینده مجلس آقای "اولف نیلسون"  از حزب لیبرال مردم و خانم "اوا اولوفسون"  از حزب چپ سوئد و عضو کمیسیون اتحادیه اروپای مجلس با تشویق روبرو شد و هر دو اتحادیه اروپا را برای یک تلاش  جدی و پیگیر بدفاع از حقوق بشر در سطح بین المللی موظف دانستند .

مهین علیپور از طرف سازمان "علیه تبعیض" و سارا نخعی دبیر "فدراسیون دفاع از حقوق پناهندگان ایرانی" سخنرانان دیگر این تظاهرات بودند.

این تظاهرات مورد حمایت و همکاری فدراسیون دفاع از حقوق پناهندگان ایران قرار هم گرفت .

 

 

علیه تبعیض سازمان دفاع از حقوق زن

کمپین بین المللی دفاع از حقوق زنان در ایران استکهلم

25 نوامبر 2009


بازگشت به صفحه اول