بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

تنها يك  دو روز فرصت داريم احسان را نجات دهيم!

اقدامات گسترده بين المللي براي نجات احسان فتاحيان

 

 

كنفرانس انتقادي به اسلام در آلمان با صدور يك بيانيه  از دولت آلمان خواست فورا براي لغو حكم اعدام احسان فتاحيان به اقداماتي دست بزند.

جامعه بين المللي حقوق بشر در آلمان به اين حكم اعتراض كرد ومينا احدي از طرف كميته بين المللي عليه اعدام باارسال نامه به دهها نهاد مدافع حقوق انساني و همچنين با تماس با نمايندگان پارلمان اروپا و شوراي حقوق بشر سازمان ملل از آنها خواست فورا اقدام كنند.

سازمان بين المللي اومانيستها ونهادهاي متعدد مدافع حقوق انساني در جريان اين حكم قرار گرفته و مجموعه اقداماتي براي نجات احسان در دنيا در جريان است.

در فيس بوك و تويتر٬ متن نامه اعتراضي به اين حكم از طرف تعداد زيادي امضا ميشود و خبر در سايتهاي متعدد خبري و اينترنتي به زبانهاي فارسي و كردي و انگليسي و آلماني و ..  وسيعا توزيع شده است.  

هم اكنون خبر رسيد كه خانواده احسان با ارسال يك نامه به مقامات حكومت اسلامي و رئيس قوه قضاييه حكومت از آنها خواسته اند٬ براي توقف حكم اعدام  احسان  اقدام كنند.

در بخشي از اين نامه آمده است:

خبرهاي مندرج در سايتهاي اينترنتي و شبكه هاي ماهواره اي به نقل از وكيل فرزند ما احسان فتاحيان زنداني سياسي محكوم به اعدام حكايت از آن دارد كه مقرر شده است حكم اعدام وي روز چهارشنبه ۲۰ آبان ماه اجرا شود. با نگاهی گذرا به روند رسیدگی به پرونده ی احسان، بر شما آشکار خواهد شد که در حق فرزند ما جفا شده حکم صادره بیشتر توجیه سیاسی دارد تا حقوقی

 

كميته بين المللي عليه اعدام از همگان دعوت ميكند كه در چهل و هشت ساعت باقي مانده بهر طريق ممكن كمك كنند احسان را نجات دهيم. ما نبايد اجازه دهيم احسان فتاحيان را به اتهام " ارتداد" اعدام كنند. اين يك جنايت آشكار و بيشرمانه از طرف حكومت اسلامي است. اگر احسان را اعدام كنند٬ زمينه براي اجراي حكم اعدام تعداد زيادي از فعالين سياسي محكوم به اعدام  در زندان سنندج و در همه جاي ايران  فراهم ميشود. بايد دنيا را بر عليه اين جنايت حكومت اسلامي به حركت در آورد. بپا خيزيد و به اين حكم ددمنشانه اعتراض كنيد.

 

احسان فتاحيان را جمهوري اسلامي ايران اعلام كرده است٬ كه نيمه شب چهارشنبه در زندان مركزي سنندج اعدام خواهد كرد. اين يك مسئله بسيار مهم است و بايد فورا براي جلوگيري از اين فاجعه اقدامات متعددي انجام داد.ما از همه سازمانهاي اپوزيسيون٬ از نهادهاي مخالف اعدام و از انساندوستان در دنيا درخواست داريم٬ به هر طريق ممكن به اين حكم اعتراض كنند.

 

كميته بين المللي عليه اعدام

۹ نوامبر ۲۰۰۹


بازگشت به صفحه اول