بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

احسان فتاحيان در خطر اجراي حكم اعدام

به اين ددمنشي حكومت اسلامي اعتراض كنيد

 

بنا به اخباري كه از روز يكشنبه ۱۷ آبان ماه منتشر شده٬ جمهوري اسلامي ايران قصد دارد احسان فتاحيان ۲۸ ساله را در زندان مركزي سنندج اعدام كند.  اين حكم وحشيانه قرار است در نيمه شب چهارشنبه ۲۰ آبان ماه اجرا شود و حكومت اسلامي ايران شرم ندارد اعلام كند كه احسان را به دليل فعاليتهاي سياسي و همچنين به اتهام " ارتداد" يعني خروج از مذهب اسلام اعدام ميكند.

اين يك افتضاح بزرگ سياسي و يك واقعه بسيار مهم است. حكومت اسلامي در سالهاي اول به قدرت رسيدنش و براي زهر چشم گرفتن از مردم ٬ تعداد زيادي را به اتهام " ارتداد" كشت٬ اما در سالهاي اخير جرات نميكرد٬ فعالين سياسي را به دليل عقيده و يا فعاليت سياسي آنها به راحتي اعدام كند.

اكنون كه اين حكومت با موجي از اعتراضات گسترده مردم و با يك انقلاب عظيم عليه موجوديت حود روبرو شده٬ قصد دارد با اعدام فعالين سياسي و با اتهاماتي پوچ همچون اتهام ارتداد٬ به اعدام فعالين سياسي دست بزند. در كردستان اخبار از يك ماه قبل حاكي از برنامه ريزي جلادان براي به قتل رساندن چندين فعال سياسي بود و اكنون حكومت سعي دارد اين كشتارها را آغاز كند.

براي جلوگيري از اعدامهاي بيشتر و براي نشان دادن موج عظيم نفرت و انزجار خودمان عليه اين حكومت بايد بهر طريق ممكن به اين حكم وحشيانه اعتراض كنيم.

كميته كردستان حزب كمونيست كارگري ايران ٬ ضمن  محكوم كردن شديد اين حكم از همگان دعوت ميكند  كه به اين حكم ددمنشانه حكومت اسلامي اعتراض كنند.

ما از مردم شهر سنندج و كامياران و همه شهرهاي كردستان و ايران دعوت ميكنيم با اعتراض به اين حكم٬ مانع اجراي آن شوند. از مردم سنندج دعوت ميكنيم ٬با تجمع در مقابل زندان مركزي شهر سنندج و با ارسال نامه و طومار اعتراضي به جلادان اعلام كنند كه اجازه ندارند احسان را اعدام كنند.

 

به پا خيزيد و به اين حكم وحشيانه اعتراض كنيد.

 

كميته كردستان حزب كمونيست كارگري ايران

۹ نوامبر ۲۰۰۹ ۱۸ آبان ۱۳۸۸


بازگشت به صفحه اول