بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

انترناسیونال ٣٢٥

در باره کنگره ٧

سئوال از دفتر سیاسی

انترناسیونال: حزب کمونیست کارگری بزودی کنگره ٧ را برگزار میکند. این کنگره در مقطع بسیار مهمی از حیات سیاسی ایران برگزار میشود. انتظار شما از کنگره  حزب در چنین مقطع مهم سیاسی چیست؟

فریده آرمان: بله به برگزاری کنگره هفتم حزب نزدیک می شویم . نمی توان در مورد کنگره یک حزب سیاسی حرف زد بدون اینکه به جایگاه سیاسی و فعالیت این حزب پرداخت. همیشه در کنگره های حزب ما روال بر این بوده که ما مسائل و موانع پیشروی جنبش انقلابی را بررسی کرده ایم و قعطنامه هایی که پاسخ روشن  به معضلات پیش روی جنبش سرنگونی و سوسیالیستی داده در دستور کار کنگره گذاشته ایم.

 این کنگره هم  از نظر من می بایست اساسا همین کار را بکند. ما حزبی هستیم که همیشه سعی کردیم راه نشان دهیم ، موانع را نشان دهیم وراه برون رفت را به بحث بگذاریم. کنگره بزرگترین اجلاس حزبی ما است. دراین دوره و بویژه در ٦ ماه گذشته،  نبض حزب ما با نبض جنبش انقلابی زده است .٦ ماهی که  این حزب همه لحظات این جنبش انسانی برای خلاصی از جمهوری اسلامی را دنبال کرده وهمراه آن بوده است. حزب ما و رهبری این حزب همیشه چه در دوره منصور حکمت و چه بعد از او در دوره لیدری حمید تقوایی در سطح بالایی روشن بین و یک دست و رادیکال بوده است.  دراین  دوره حساس که تصاویر با سرعتی سرسام آور تغییر می کنند ، و هر روز جنبش به انداره یک سال تجربه کسب می کند، حزب ما در مقابل اتفاقات و مسائل این جنبش گسترده انقلابی می بایست پاسخ روشنی میداشت و راه نشان میداد. از این نظر، ما این دوره را با سر بلندی از سر گذرانده ایم،  دوره ای که بسیاری از جریانات سیاسی دچار تزلزل شدند و گاها مواضعی گرفتند که شاید پیش از آن تصورش مشکل به نظر می رسید. حزب ما این دوره طوفانی و پر از حادثه را  با افتخار رهبری کرد. ما موفق شدیم که در هر لحظه همراه مردم و در جلوی این صف انقلابی قرار بگیریم. البته با کارشکنی های ضد انقلاب جمهوری اسلامی مدتی است که رساندن صدایمان به مردم در ایران دچار مشکل شده است و تلویزیون ما فعلا روی هاتبرد نیست ولی با تلاشی که در تک تک کادر های این حزب سراغ دارم ما از این مانع هم رد خواهیم شد.

باید روی این نکته هم تاکید کنم که به قدری پایه های تئوریک و جهت گیری های پایه ای سیاسی این حزب محکم است که در این دوره، حزب یک دست، محکم، روشن و رادیکال و با مواضعی انسانی ظاهر شده است. حالا بعد از این دوره و شاید بهتر است بگوییم در دل این دوره ما به کنگره می رویم تا مواضع انقلابیمان را در قالب قعطنامه هایی به بحث و تبادل نظر بگذاریم و به مصوبات کنگره مان بدل کنیم.   این کنگره انقلاب است، کنگره حزب انقلابی و کنگره رهبری انقلاب . من مطمئن هستم که کنگره به بهترین نحوه ممکن به انتظاری که جامعه در مقابلش گذاشته است جواب خواهد داد. این جنبش برای موفقیت وپیروزی به حزب کمونیست کارگری و رهبری آن نیاز دارد .*


بازگشت به صفحه اول