بازگشت به صفحه اول مقالات اطلاعيه ها صفحات ويژه روزنه آرشيو شماره هاى قبل سايتهاى ديگر گوناگون - شعر و ادبيات

در جریان گلگشت حمایت از کارگران دربند،14 نفر از فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی دستگیر شدند

روز جمعه 13 آذر ماه، گلگشتی در حمایت از کارگران زندانی توسط فعالین کارگری و اعضا کمیته هماهنگی در سنندج برگزار شد که از ساعت 10 صبح شروع شد و تا دوازده ظهر ادامه داشت.

این مراسم ابتدا با 1 دقیقه سکوت شروع شد و بعد در رابطه با ضرورت گلگشت صحبت شد. بعد از آن یکی دیگر از شرکت کنندگان در مورد حمایت از کارگران زندانی و سندیکای نیشکر هفت تپه نوشته‌ایی را ارائه کرد و در پایان هم بیانیه سراسری کمیته هماهنگی قرائت شد.م

در حین برگشت در آبادی نایسر از توابع سنندج، یک اتوبوس از شرکت کنندگان که حامل 14 نفر از شرکت کنندگان بود، توسط نیروهای امنیتی متوقف سرنشینان آن را دستگیر و بازداشت کردند.

وفا قادری دیاکو قادری (فرزند 10 ساله وفا قادری) صدیق سبحانی و همسرش- یدالله حمدی - کیومرث قادری - حبیب الله کله کانی - عر فان نادری - کاوه بهرامی - جمال خانی - واحد خانی - فایق سبحانی - کیو مرث سبحانی . ظهیر رضوی دستگیر و بازداشت شدند. در ساعت 4 بعد از ظهر دیاکو قادری فرزند وفا قادری که 10 سال سن دارد آزاد شد و همزمان همسر صدیق سبحانی نیز با ضمانت آزاد شد.

یکی دیگر از دستگیر شدگان خانمی اهل ابادی اطراف سنندج بود که متاسفانه به دلیل بیماری اسم در آنجا دچار مشکل شده بود اما همچنان وی در باز داشت به سر میبرد.م

امروز شنبه 14 اذر ماه 15 نفر از بستگان دستگیر شدگان در مقابل دادگستری سنندج دست به تجمع زدند و خواستار آزادی آنان شدند.

لازم به ذکر است که قاضی پرونده برای هر کدام دستگیر شدگان مبلغ 100 میلیون تومان وثیقه صادر کرده است. ما اعضای کمیته هماهنگی دستگیری و بازداشت فعالین کارگری را شدیدا محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط کارگران و فعالین کارگری دربند هستیم.


کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
14/9/1388
www.khamahangi.com
www.komitteyehamahangi.blogfa.com
komite.hamahangi@gmail.com


بازگشت به صفحه اول